Odpowiedzialność za środowisko - eko halaSzefowie firmy Kamel Steel od początku istnienia nowej hali stawiali na ekologiczne podejście do produkcji. Już na etapie projektowania nowej siedziby, naciskaliśmy na projektantów, aby wzięli pod uwagę szeroko rozumianą ochronę środowiska. I tak oto nowa hala spełnia, nie tylko surowe normy bezpieczeństwa dla pracowników, ale i chroni środowisko naturalne. Na dachu zamontowane są panele słoneczne, dzięki którym mamy ciepłą wodę. System rynnowy odprowadzający wodę z dachu, połączony jest ze zbiornikiem wodnym. Dzięki temu możemy zbierać deszczówkę i wykorzystać ją do podlewania trawnika.

Blog

Eko-lakiernia

Nasza firma dysponuje nową lakiernią, renomowanego producenta. Dodatkowo wyposażona jest w filtry węglowe, które ograniczają wyrzut zanieczyszczeń do atmosfery. To jeszcze nie wszystko. Używane przez nas farby, produkowane są na specjalne zamówienie. Używamy specjalnej mieszanki z ograniczoną ilością substancji lotnych.

Blog

Eko-spawalnia

Na etapie projektowania wnętrza hali, podjęliśmy decyzję o zakupie najnowocześniejszego urządzenia do odpylania gazów powstałych podczas procesu spawania. Nowoczesny system filtrów potrafi oczyścić do 99,8 procent zanieczyszczeń. Dodatkowo w zimniejszych miesiącach czyste powietrze wraca na halę i ogrzewa ją. Dzięki temu możemy zmniejszyć użycie gazu do ogrzewania pomieszczeń.

Blog